מועצה אזורית נחל שורק מבצעת הדברה בטוחה

כלי עזר לחקלאים לביצוע הדברה בטוחה בשטחי מועצה אזורית נחל שורק

במטרה למנוע פגיעה סביבתית ופגיעה בבריאות האדם, פורסם במועצת נחל שורק עלון הדרכה לחקלאים לביצוע הדברה בטוחה בשטחי מועצה נחל שורק.

העלון פורסם בשיתוף עם רפי גמסון, ראש תחום החקלאות במכון לבקרה ואיכות IQC ובתמיכתו של ראש מועצת נחל שורק, אלי אסקוזידו. השמירה על איכות הסביבה והקפדה של אורח חיים ירוק בשטחי המועצה נמצאים בראש סדר העדפותיו של אלי אסקוזידו שמריץ פרויקטים רבים בתחום (דוגמת השקעה בחינוך של ילדי הגנים לשמירה על איכות הסביבה). כמו כן, אלי אסקוזידו חבר במועצת הגנים הלאומיים ומקדם בשיתוף עם קק"ל פרויקטים ויוזמות רבות שנועדו לשמור על הטבע בשטחי המועצה כך שגם הדורות הבאים יוכלו ליהנות ממנו.

הדברת מזיקים הכרחית ואין מנוס ממנה כאשר מדובר באזורים החקלאיים הרבים במצויים בשטחי המועצה. המזיקים יכולים להחריב יבולים ולפגוע קשות בענף החקלאות באזור, עם זאת חייבים לבצע את ההדברה בצורה משכילה ותוך הקפדה על כללי הבטיחות. העלון נועד להוות כלי עזר ולספק מידע חשוב וטיפים שיסייעו לביצוע הדברה בטיחותית שלא תפגע בסביבה ואשר לא תסב נזק לבריאות האדם. על מנת לצמצם את חשיפתם של התושבים המתגוררים בסמוך לשטחים החקלאיים לחומרים מסוכנים ולצמצם את זיהום הסביבה חשוב שהחקלאים יפעלו בהתאם לתקנות והמלצות המפורטות בעלון. העלון כולל מידע אודות ביצוע ההדברה, מפרט אודות חומרי ההדברה השונים בהם נעשה שימוש והסכנות שהם עשויים לטמון בחובם, כולל את הוראות האחסון שלהם, הוראות בטיחות למדביר ועוד.

מועצה אזורית נחל שורק מבצעת הדברה בטוחה
מועצה אזורית נחל שורק מבצעת הדברה בטוחה
מועצה אזורית נחל שורק מבצעת הדברה בטוחה
5 (100%) 5 vote[s]