מתחברים בדרך לירושלים – אלי אסקוזידו

 

"מתחברים בדרך לירושלים" צעדת ענק ביוזמתו של אלי אסקוזידו

לאחרונה, ביוזמתו של ראש מועצת נחל שורק, אלי אסקוזידו, התקיים אירוע לאומי ענק – צעדת "מתחברים בדרך לירושלים". הצעדה נמשכה יומיים החלה בחניון שורש וכללה מספר סוגי מסלולים: מסלולי משפחות, מסלולים מותאמים לנכים ועוד.

הצעדה חידשה את מסורת העלייה לעיר הקודש שהייתה מקובלת עוד מלפני תקופת מלחמת יום הכיפורים, ולא נערכה כבר שנים רבות.

הפקת הצעדה על ידי אלי אסקוזידו ושותפיו ליוזמה היוותה מהלך ענק ארגוני ותוכני. היה זה מסע ערכי וחוויה עוצמתית למשתתפים המייצגים את כל קשת החברה הישראלית. האירוע הביא לידי ביטוי את הקשר המיוחד בין ההתיישבות העובדת החקלאית לבין מדינת ישראל ובירתה ירושלים. ההיענות הציבורית הרשימה – אלפים נטלו חלק בצעדה. לאור הפערים הקיימים בחברה הישראלית, אלי אסקוזידו רואה בצעדה חשיבות גדולה לחיזוק הקשר והערבות ההדדית בין כל שכבות האוכלוסייה וליצירת שיח ביניהן. באירוע השתתפו משפחות, קבוצות מאורגנות מתנועות הנוער, ארגונים חברתיים, ארגוני טבע והסביבה, חיילים, ארגונים של דתות שונות, נכים, ארגונים חברתיים וחינוכיים ועוד רבים.

להנאתם של המשתתפים, הצעדה לוותה בפעילויות והופעות לאורך הדרך, שהנעימו את זמנם של הצועדים ומילאו אותה בתוכן. הצועדים נהנו מהרקדות, אירועי מוסיקה כשהשיא את הצעדה הייתה ההופעה של שלומי שבת, עידן עמדי ומוש בן ארי שנערכה על פסגת הד איתן, שם לנו המשתתפים בסוכות שהוקמו במקום. סיומה החגיגי של הצעדה נערך בהר הרצל.

אלי אסקוזידו פעיל רבות במישור הציבורי למען קידום פרויקטים המחברים בין קבוצות שונות באוכלוסייה בדגש על ההתיישבות. ראש המועצה מזהה בהצלחתה המרעישה של הצעדה השראה לקיומן של צעדות דומות מעתה ואילך מדי שנה!

לפרויקטים ופעילות נוספת של אלי אסקוזידו:

מרוץ נחל שורק ה-4


אלי אסקוזידו אישר הקמה של דיור מוגן ביד בנימין

אלי אסקוזידו לשיפור תחבורה ציבורית

 

 

 

אלי אסקוזידו ראש מועצת נחל שורק