אטרקציות למשפחות: חמש המלצות מוצלחות במיוחד

הדיון הזה מתרחש בכל בית ישראלי מדי פעם: המשפחה יושבת יחדיו, ואז מישהו שואל: "אז מה עושים היום/מחר/בשבת/בחופש?". ההורים חושבים, מתלבטים ומנסים להציע רעיון שימשוך את בני הבית. לא תמיד זה עובד. רבות מהמשפחות הישראליות כבר ראו ועשו כמעט הכול, כך שעלולה להיות בעיה למצוא אטרקציה שתדבר באמת אל הנפשות הפועלות. בסקירה הבאה תקבלו חמישה רעיונות מוצלחים לבילוי משפחתי כמו בסרטים.

בילוי תרבותי

את הסקירה עם אטרקציות למשפחות אנחנו מתחילים עם פעילות שקשה לפספס איתה: פעילות תרבות ובידור מהרפרטואר הרחב המוצע בישראל בכל רגע נתון. בין השאר ניתן לבחור מופעים של כוכבי הילדים הבולטים, הצגות מוזיקליות, מחזות זמר, מופעי קסמים, מופעי קרקס ועוד. ניתן למצוא סקירה נרחבת של כל אירועי התרבות בישראל באמצעות המגזין "קצת תרבות" (https://www.kzat-tarbut.com/).

את הפעילות יש לבחור על פי ההיצע ביום נתון, המיקום, גילאי בני המשפחה והעדפותיהם. לפעמים גם להורים יש מה לומר בנדון, אבל ממש לא נורא אם הם מיישרים קו עם הבחירה של הצעירים שבחבורה.

אירועי אתגר וחוויה

תחת המטריה הרחבה של אירועי אתגר וחוויה תמצאו שורה ארוכה של אפשרויות, דוגמת ימי כיף בקונספטים מוגדרים בנקודות שונות בארץ, פארקי אתגרים ואדרנלין, משחקי פיינטבול ולייזר טאג, סדנאות מסוגים שונים ועוד. הרבה מהפעילויות האלה מתאימות לבני כל הגילאים. כך או כך הילדים יכולים להתרוצץ ולהוציא אנרגיה בפעילויות מהסוג הזה במשך שעות. ולא פחות חשוב – אחר כך הם עשויים להיות עייפים ולתת קצת מנוחה להורים.

טיול בחיק הטבע

יש לנו ארץ נהדרת, ומזג אוויר מצוין ברוב ימות השנה. אז למה לא לצאת לטיול בחיק הטבע? אתם יכולים לבחור באינספור מסלולים, מצפון ועד לדרום המדינה, במזרח ובמערב. יערות, הרים, נחלים, שמורות טבע, אתרים היסטוריים וארכיאולוגיים, מערות – את כל אלו מציעה מדינת ישראל. הקפידו לבנות מסלול בדרגת קושי המותאמת לכל בני המשפחה, ארזו אתכם קצת חטיפים ואוכל שהילדים אוהבים, חשבו על משחקי דרך, והנה: זכיתם להכיר את המדינה ולקבל זמן איכות משותף.

קניוני ומרכזי פנאי

הפעילות הבאה מתאימה לכל אורך השנה, אבל קוסמת מאוד כאשר מזג האוויר בחוץ בעייתי. ברחבי מדינת ישראל פזורים מגוון קניונים ומרכזים מסחריים, מרכזי בילוי ותרבות, מתחמי קולנוע ושאר אתרים שמעבר לעובדה שהם סגורים וממוזגים מציעים אופציות לכל בני הגילאים. מסעדות, חנויות, ג'ימבורי ומשחקיות, מכונות וידאו ושולחן, הצגות ופעילויות לילדים הם רק חלק ממה שמתחמי הבילוי מציעים על מנת למשוך אליהם משפחות.

מומלץ לסקור את הפעילויות הצפויות במתחמים מהסוג הזה באזור שלכם כדי לראות אם צפוי משהו משותף שיהיה לכם חבל לפספס.

אפשר גם בבית

אם החלטתם להישאר בבית ביום החופשי שלכם, או אולצתם לעשות זאת מסיבות שונות, זה ממש לא סוף העולם. אתם בהחלט יכולים לנוח ולהקדיש קצת זמן איכותי משפחתי, שלא תמיד אפשרי עם הלחצים והמתחים של שגרת היום-יום. חשבו על זה: משחקי משפחה וחברה משותפים, ארוחה עמוסת מטעמים, אירוח של מכרים או אפילו "סתם"
שיחות על כל נושא שבעולם. לפעמים הימים האלו הם הזכורים והמהנים ביותר