אלי אסקוזידו זכה בפרס ירושלים

השנה התקיים בפעם ה-11 טקס הענקת פרס ירושלים שנערך מדי שנה מאז שנת 2004 וניתן לאנשי ציבור כהוקרה על עשייתם במרחב הציבורי הראויה להערכה. השנה הוענק הפרס לראש מועצה אזורית נחל שורק כאות כבוד על קבלתם בזרועות פתוחות ושילובם בתחום המועצה של התושבים המגורשים בשנת 2005 מגוש קטיף.

אלי אסקוזידו זכה בפרס ירושלים
אלי אסקוזידו זכה בפרס ירושלים

על מה קיבל אלי אסקוזידו פרס ירושלים?

כנס ירושלים מהווה במה לדיונים ומעורר שיח ציבורי בנושאים אקטואליים העומדים על סדר היום. השנה נבחר אלי אסקוזידו לקבל את פרס ירושלים בשל ההזדהות הרבה שגילה עם צערם של מפוני גוש קטיף. לצורך קליטתם הוקמו בתחום המועצה על ידי אלי אסקוזידו שני ישובים נוספים ואוכלוסיית האזור צמחה והכפילה את עצמה פי 4.5: מ-2000 איש ל-9000 תושבים!

אלי אסקוזידו נקט בכול האמצעים על מנת להקל על קלטתם והתאקלמותם של התושבים החדשים באזור, וגם התושבים הוותיקים גילו תמיכה רבה במהלך וקיבלו את המשפחות החדשות בהמון אהבה ואהדה! בזכות לפועלו של אלי אסקוזידו והערבות ההדדית של התושבים החדשים מרגישים התושבים החדשים בבית במקום החדש!

מדי שנה בכ"ב בשבט מציינים במועצה האזורית נחל שורק את פינוי גוש קטיף על מנת להנציח את הישובים שנעקרו ולשמר את הזיכרון בקרב הציבור ובייחוד בקרב הדור הצעיר.