אלי אסקוזידו מארגן את מרוץ גולדין

אלי אסקוזידו מארגן את מרוץ גולדין במועצת נחל שורק

מוקדם בבוקר, כאלף אנשים לבושים כולם בבגדי ספורט מתכנסים ביישוב בני רא"ם שבמועצת נחל שורק, כולם מתכוננים, עושים מתיחות… במהלך חול המועד סוכות במועצה אזורית נחל שורק התקיים המרוץ השנתי – "מרוץ נחל שורק". אלי אסקוזידו מארגן את מרוץ גולדין על מנת להנציח את שמו של הסגן הדר גולדין ז"ל שנפל במהלך מבצע צוק איתן.

אלי אסקוזידו מארגן את מרוץ גולדין
אלי אסקוזידו מארגן את מרוץ גולדין

הרעיון לקיומו של המרוץ נולד בראשו של ראש המועצה, אלי אסקוזידו, לפני 5 שנים והפעם הייתה זו הפעם החמישית שהמרוץ מתקיים ומספר המשתתפים בו הולך ועולה מדי שנה.

השנה קיבל אלי אסקוזידו החלטה חשובה והעניק למרוץ את שמו החדש "מרוץ גולדין". ראש המועצה עשה זאת לזכרו של הסגן הדר הולדין ז"ל שנהרג במהלך מבצע צוק איתן. למרוץ הגיעה משפחתו של הדר: הוריו, אחיו וארוסתו (חתונתם הייתה צפויה להתקיים לפני חודש). משפחת גולדין הזניקה את הרצים בארבעת המקצים של המרוץ וגם העניקה למנצחים את הפרסים והגביעים בסיום.

מרוץ גולדין אינו המרוץ היחיד שנערך בשטחי נחל שורק. "מרוץ הלפיד", למשל, נערך גם הוא בשנת 2014 והתקיים לזכרו של יוחנן הילברג ז"ל (לוחם שייטת בן היישוב נצר חזני).

אלי אסקוזידו מכריז על הזוכים
אלי אסקוזידו מכריז על הזוכים

אלי אסקוזידו פועל למען שגשוג המועצה

לצד מרוץ נחל שורק אלי אסקוזידו אחראי על שלל הפעילויות והאירועים המתקיימים במועצה ועומד מאחורי פרויקטים רבים שיוצאים כעת לפועל בשטחי נחל שורק. לדוגמא, סמוך למועד קיומו של מרוץ נחל שורק, במהלך חול המועד סוכות התקיימה ביוזמתו של אלי אסקוזידו צעדת מתחברים בדרך לירושלים – צעדה המונית בת יומיים שמטרתה להוות פעילות מגבשת ומאחדת עבור כל עם ישראל. הצעדה נועדה לטפח את החיבור ביננו לארץ ישראל ואדמתה, את אהבת הזולת ולחזק את הזיקה לירושלים הבירה.

שגשוגה של מועצת נחל שורק מהווה את מפעל חייו של אלי אסקוזידו. אלי אסקוזידו כבר 16 בתפקידו וגם היום ממשיך להשקיע בכל תחומי החיים למען תושבי המועצה ושיפור רמת חייהם.

פרט למרוץ גולדין נערכים ברחבי נחל שורק ברמה שנתית אירועי ספורט רבים. האירועים מיועדים לגילאים שונים כך שגם הצעירים וגם האוכלוסייה המבוגרת יוכלו לשמור על כושרם הגופני. בין הפעילויות נמנים טורנירים של כדורסל וכדורגל, חוגים ומעורבות של המועצה בפרויקטים לאומיים דוגמת "פרחי הספורט" ואחרים.