בניה קלה בישראל

תהליך בניית בית בישראל הוא דבר לא פשוט ולא זול בכלל. בשנת 2020, הסבירות שזוג צעיר ללא הורים עשירים יוכל לרכוש דירה או בית ללא הלוואות גדולות שואפת לאפס. אך, הרבה אנשים בארץ לא יודעים שישנה אופציה אחרת לרכישת בית במחיר זול, ובשמה המקצועי: בניה קלה בישראל.

 בזכות הטכנולוגיות המתפתחות וההתקדמות בנושא בניה קלה בארץ, זוגות צעירים ומשפחות יכולים לבנות בית בישראל במחיר הרבה יותר שפוי, שיאפשר להם לבנות את חייהם בצורה בריאה, ללא התעסקות בהלוואות ענקיות ובכל כך הרבה כספים. אז איך הבניה הקלה הגיעה לעולם ומהי בעצם בניה קלה, למה כל כך חשוב שהיא תתפתח ותתעצם בישראל ואיך אפשר בכלל לעשות זאת? כל הפרטים נמצאים כאן.

בניה קלה

 

איך התחילה הבניה הקלה?

הבנייה הקלה החלה להתפתח במדינות מערב אירופה וכמו כן גם בארצות הברית. בשנים עברו, הדרך בה היו בונים בתים הייתה רק באמצעות עץ, כל הבתים היו נראים כמו הצימרים הכפריים שאפשר לראות בצפון הארץ. מדינות מערב אירופה וארצות הברית רצו למצוא פתרון לדליקות של העץ וכמו כן גם לשכר שנאלצו לשלם לפועלים שבנו את הבתים. הפתרון שהגיע הוא הבניה הקלה, שאפשרה בניה של בית, עם תשתיות מושקעות וחסכון אדיר בהוצאות.

בעשר שנים האחרונות, הפופולאריות והמודעות כלפי בניה קלה בישראל עולה, אף על פי שהיא קיימת כ 40 שנה.

 

מהי בניה קלה?

בניה קלה היא שיטת בניה שונה מן הבניה המסורתית הכבדה, בעצם זוהי בניה שלא מצריכה הרבה לכלוך, רעש ובלאגן, אלא זוהי בניה כשמה כן היא, קלה.
כל תהליך הבניה לוקח כ-4 חודשים ולאחר מכן אפשר להיכנס אל בית חדש ולהתחיל בחיים חדשים. ישנם מגוון מבנים שניתן לבנות באמצעות בניה קלה, כגון: מבנים ניידים, בתי כנסת, בתי מגורים, משרדי מכירות, משרדים, מבנים לבתי ספר ועוד.

ישנו צוות של אדריכלים וקבלן, שעובדים על הפרויקט ותוך זמן קצר יוצרים את המבנה, לפי דרישת הלקוחות.

 

מדוע הבניה הקלה חשובה בישראל?

בנייה קלה
בנייה קלה

זהו לא סוד שבישראל יש מצוקת דיור, שמשפיעה על החיים של כול האזרחים במדינה. לרכוש בית זהו דבר מאוד יקר! לא קל בכלל לרכוש כאן בית. בנייה קלה היא פתרון פשוט, מוצלח, קל ויעיל לפתרון הבעיה של מחסור בדירות. בתוך זמן קצר אפשר להקים יחידת דיור מדהימה וכמובן שעלות הבניה היא הרבה יותר זולה ולא פחות חשוב הנושא של שינוע, מבנים ניידים קלים לשינוע ואפשר להעביר אותם ממקום למקום בקלות ולכן מדובר בפתרון מאוד דינאמי ונוח. לדוגמא: שכונות לסטודנטים יכולות ליהנות מאוד ממבנים קלים.

 

למי פונים כדי לבנות בבניה קלה?

יש לא מעט חברות שמתעסקות בשיטת בניה קלה בישראל. חשוב מאוד לפנות אל חברה מקצועית ומנוסה, עם המלצות ואנשי מקצוע מיומנים ומקצועיים בתחום. לכולנו ידוע שבניית בית זהו לא צחוק ואם מחליטים להיכנס לתהליך הזה, אפילו אם הוא רק 4 חודשים, חשוב שבעלי המקצוע יהיו אנשים ברמה גבוהה ויבנו עבורכם בית איכותי, עמיד, חזק ויציב.