הלוואה

הלוואה – בדוק איזה מסלול מתאים לך

הלוואות ניתנות למטרות שונות על ידי גופים שונים – בנקאיים וחוץ בנקאיים כאחד. לפני הגשת בקשה למי מהם לצורך קבלת ההלוואה, שבו וחשבו היטב מה היא המטרה שלשמה היא מבוקשת, האם מדובר בצורך חיוני או ברצון (טבעי ולגיטימי כשלעצמו, שמצדיק בקשה כזאת).

בטרם הלוואה, חשוב לברר מה הוא הסכום המדויק הנדרש, ככל שניתן לדייק באומדנו, שתידרשו לו, ובעיקר מה גובה ההחזר החודשי. שבו עם עצמכם ובדקו היטב מה הן ההוצאות הקבועות שלכם, ועד כמה אתם יכולים להעמיס על עצמכם, על התקציב שלכם מבלי שתיפגע שגרת חייכם ותישמר איכותם.

ישנם מספר פרמטרים חשובים לבדיקה לפני שלוקחים את ההלוואה, כמו בדיקה של גובה הריבית, גובה החזר התשלומים וכיו"ב. גם שברי אחוזים מצטברים לסכום משמעותי, לכן מומלץ לפנות לייעוץ בלתי תלוי לקבלת מידע על אודות המסלולים השונים שלכם מוצעים בשוק הפיננסי, ולאחר הגדרה ואפיון של הצרכים והיכולות שלכם, ייקבע המסלול המתאים לכם ביותר.

לפני הלוואה לומדים אודות היתרונות והחסרונות שלה

השורה התחתונה של כל המלצה מקצועית ומושכלת שאתם עשויים לקבל היא מה היא יכולת ההחזר שלכם. בכל חישוב שייעשה מי שיצטרכו להחזיר את הכסף אלה אתם, הלוקחים את ההלוואה, ולא אף אחד אחר. לכן חשוב ללמוד מה היא המשמעות הכספית של כל אחד מהמסלולים שלכם מוצעים. ברור לכול כי ככל שהסכום הכללי יהיה גבוה יותר כך, בהתאמה, יגדל גם גובה ההחזר החודשי. אם אתם לוקחים הלוואה לזמן המרבי שהיא מוענקת בו – חשוב לבחון שתוכלו לעמוד בהחזר גם אם יחולו שינויים בכושר ההשתכרות שלכם בעתיד. ודאי נכון להתחשב בשינוי כזה כאשר הוא צפוי ואף ידוע.

קבלת ייעוץ מאיש מקצוע, לא בושה, המלצה

כאמור, ככל שסכום ההלוואה גדל, גדל בהתאם נטל ההחזר. יועצים פיננסים יוכלו לשבת אתכם במקום ניטראלי כאשר בראש סדר העדיפויות הוא תכנון ברור של ההלוואה לפרטי פרטיה, על מנת שבעתיד תצליחו לעמוד בתשלומים החודשיים שלה ללא פגיעה ברמת החיים שעד עתה נהניתם ממנה.

חשוב לבחור איש מקצוע עם ניסיון כי אין כאן מקום לטעויות. שבו ותעשו שיעורי בית, חפשו אחר מידע ופרטים אודות יועצים פיננסים מוכרים. תשאלו חברים, מכרים ובני משפחה כיצד הם לקחו את ההלוואה הגדולה האחרונה. ניסיון של אחרים תמיד יכול לעזור לכם לבחור בצעדים הנכונים. הלוואה לא לוקחים כל שנה לכן מומלץ לפנות זמן ולעשות את כל הבדיקות בכדי שלאחריה תוכלו לשלם בראש שקט עד כמה שניתן, כאשר אתם יודעים שעשיתם את כל הבדיקות בזמן.