טיפים לחיסכון במהלך טיול משפחתי בחו"ל

טיול משפחתי לחו"ל הוא חוויה גדולה, אבל גם הוצאה לא קטנה. עלויות הטיול כוללות הרי כרטיסי טיסה, מלונות (לעיתים קרובות יש צורך בכמה חדרים), תחבורה, אוכל, כניסה לאטרקציות וכמובן שגם פינוקים ומזכרות. החדשות הטובות הן שיש כמה דרכים די פשוטות בהן המשפחה הישראלית המטיילת יכולה לצמצם את העלויות – מבלי לפגוע כלל בחוויה של המשתתפים.

השוואת מחירים

השוואת מחירים היא צעד מרכזי בדרך למציאת ההצעות הטובות ביותר במחיר המשתלם ביותר. אם בעבר הייתה זו מלאכה סיזיפית שדרשה שעות רבות של מחקר ובירורים, כיום אפשר לעשות זאת בצורה פשוטה פי כמה באמצעות האינטרנט. זאת ועוד, ניתן למצוא אתרים שעושים בשבילכם כמעט את כל העבודה.

באתר תיירות נבונה למשל, תוכלו למצוא את המלונות המומלצים במגוון יעדים ברחבי העולם, עם מידע וסרטונים על כל מלון, קישור לביקורות וכמובן שגם הזמנה של חדר. על אותו עיקרון אתם יכולים להשוות בין טיסות, חברות להשכרת רכב ואפילו דרכים לרכישת אטרקציות ביעד הנבחר.

ביצוע בחירות "חסכוניות"

המחיר של רוב הרכישות וההזמנות בחו"ל תלוי בשורה ארוכה של פרמטרים. אתם יכולים לבצע לכן בחירות מושכלות על מנת להוזיל את העלויות. אפשר להדגים זאת באמצעות התפשרות מסוימת ברמת המלון או במיקום שלו. לרוב מלונות יהיו יקרים כשהם איכותיים או ממוקמים במרכז העניינים: לב הערים, סמוך לחוף הים וכדומה. אם תתפשרו מעט בפרמטרים האלו, תוכלו לחסוך סכומי כסף נכבדים. בתחום של השכרת רכב, דוגמא נוספת, בחירה ברכב ידני במקום אוטומטי תוזיל את העלויות בעשרות אחוזים.

הטיימינג כן קובע

מועד החופשה משפיע אף הוא על מחירה. למרות שהכי נוח לצאת יחדיו לטיול משפחתי בחופשים, בדגש על חופשת הקיץ, בתקופות אחרות של השנה אתם צפויים למצוא מחירים זולים פי כמה של טיסות, מלונות, השכרת רכב ואפילו אטרקציות תיירותיות.

ומה באשר למועד ההזמנה? אין כאן תשובה חד משמעית, אבל בחלק מהמקרים תקבלו הנחות משמעותיות בהזמנה מוקדמת, אפילו חודשים טרם מועד הטיול. באחרים דווקא הזמנה ברגע האחרון תגלם בתוכה חיסכון כלכלי רציני. מומלץ בכל מקרה לבצע את הבדיקות לאורך זמן על מנת למצוא מגמות של מחירים.

 

חיפוש הנחות

כאשר אתם כבר נמצאים בטיול המשפחתי שלכם, ההוצאות הכספיות עלולות להיות גבוהות. החדשות המעודדות הן שגם כאן יש דרכים לחיסכון. בדקו תמיד אילו הנחות ניתנות למטיילים שונים: תוכלו לגלות כי ברוב אתרי התיירות, הילדים נכנסים במחיר מוזל או אפילו בחינם. אופציה אחרת לחיסכון היא רכישת כרטיסים משפחתיים, למשל כרטיס משותף לשני מבוגרים ולשני ילדים במחיר מוזל.

ברבים מהיעדים בעולם יש כרטיסי הנחות שאפשר לרכוש לפרק זמן מסוים, תמורתם מקבלים הנחות או כניסה חינם לאתרים באזור הגיאוגרפי המוגדר, מחיר מוזל בתחבורה הציבורית, הטבות במסעדות וכן הלאה. פארקי חבלים למשל, ידועים כאטרקציה משפחתית מצויינת. אם לוקחים לדוגמא את אתרי החבלים ופארקי האטרקציות של היער השחור, תוכלו למצוא אליהם הנחות במסגרת כמה כרטיסים אזוריים מומלצים.

אופן התשלום

גם להחלטות "קטנות" לכאורה, דוגמת הצורה בה אתם משלמים, יש חשיבות כלכלית. מומלץ לשלם במזומן ולא בכרטיס אשראי, מכיוון שחברות האשראי גובות עמלה בת כמה אחוזים עבור שימוש בכרטיס או הוצאת כספים מהכספומט.

גם בין הצ'יינג'ים השונים בחו"ל יש פערים בשערי ההמרה. בדיקה פשוטה בין כמה מקומות להחלפת כספים יכולה לגלות לכם פערים שאולי נראים קטנים על הנייר, אבל עשויים להצטבר לממדים גדולים יותר ככל שסכום ההמרה גבוה יותר וככל שהטיול מתקדם.