כיצד להתמודד עם טרמיטים בקיר

שגרת החיים השלווה שלנו בבית עלולה להיות מופרת בנקל עם הימצאותם של חרקים שונים. לעתים קרובות אנו שומעים זעקת פחד מאחד החדרים המלווה בהכרזה כי יש חרק זה או אחר. חרקים מגיעים אלינו דרך החלונות, פתחי הביוב והדלתות. הם יצורים החיים בטבע ואיך שלא נסתכל על זה הבתים שלנו מתמזגים עם הסביבה. טרמיטים בקיר או ברצפת עץ מהווים סכנה של ממש. בניגוד לנמלים או לג'וקים שהם אמנם מטרד אך אינם מזיקים לבריאותינו, הטרמיטים גורמים לנזקים גדולים בבית.

הדברת נמלים

הדברת טרמיטים בקיר גבס

טרמיטים מתבייתים בעיקר בתוך קורות עץ. בקתות הבנויות מעץ, פרגולות, רצפת מעץ וכדומה, הם המועדים הגדולים לפורענות. הטרמיטים ניזונים מהעץ ומכרסמים את הקורה מבפנים. כאשר נשמע צלילי חלול מקורת עץ זה סימן שמשהו לא טוב קורה לנו. מעבר למפגע הבטיחותי הרב, יש סכנה לפגיעה בבני האדם. טרמיטים למרבה הפלא נמשכים גם לקירות גבס. עד כמה שזה נשמע תמוה, אנו רואים נישות גבס המשולבות בעץ הנגועות כולן בטרמיטים. ישנו חומר מסוים בגבס המושך אליו טרמיטים. כאשר הטרמיטים מוצאים פיסת עץ המוצמדת על קיר גבס הם מתחילים לכרסם ביתר שאת גם אותו. הדברת טרמיטים בקירות גבס נעשית בדיוק כמו הדברת טרמיטים בעץ. 

הדברה בבית ובגינה

בימים אלה בשיאה של עונת הקיץ ישנה התעוררת וכל הזוחלים, המכרסמים והמעופפים יוצאים החוצה. הם מחפשים אחר מקורות מזון ושתייה. רבים מהם מוצאים את מקומם בגינות הפרטיות שלנו ובתוך הבתים. כחלק מהתחזוקה השוטפת של הנכס אנו ממליצים על הדברה תקופתית המונעת מהמזיקים להתביית בסביבה שלנו. הדברת יתושים בגינה, הדברת ג'וקים בבית ומחוצה לו, מדברת מכרסמים ועוד. בקיץ אנו נהנים לשבת בחוץ לעת ערב וליהנות מהאוויר הנעים. בגינות רבות מותקנות פרגולות עץ המוסיפות המון יופי ונוכחות. גם פרגולות אלה מהוות קרקע טובה להתרבות טרמיטים. חשוב להדביר טרמיטים בקיר עץ ובקורות הפרגולה על מנת שחס וחלילה הפרגולה לא תקרוס. הדבר עלול לגרום לנזק אדיר. מעבר לכך, הדברת מזיקים משפרת את איכות החיים שלנו ומונעת מאיתנו המון עגמת נפש.