כיצד תוכלו לגבות קבצים במחשב בצורה נוחה וידידותי?

הדרכים לגיבוי הקבצים במחשב הם רבים ומגוונים. הכול תלוי בכמה קבצים מדובר, ומה בדיוק תרצו לגבות. מדוע בכלל אנשים רוצים לגבות את הקצבים שלהם? ובכן, הסיבות לכך גם הן מגוונות. רבים לא מכירים בחשיבות הגיבוי ולא מגבים קבצים באופן סדיר. וחבל, משום שיום אחד המחשב יכול פשוט לשבוק חיים, ואז יהיה מאוחר מדי. התמונות, הסרטונים והמסמכים החשובים עלולים פשוט להימחק כלא היו. זו אחת הסיבות העיקריות לגיבוי המחשב, לכן רצוי לא לזלז בכך.  

נצלו את הטכנולוגיה בדיוק בשביל שימושים מאין אלו. כידוע, ככל שהטכנולוגיה מתקדמת היא הופכת להיות חלק בלתי נפרד מחיינו ומאפשרת לנו לחיות חיים נוחים וקלים יותר. גם בתחום הגיבוי העניין זהה. הגיבוי לא מסובך כלל, הרי שהדרכים בהם ניתן לבצע זאת כיום הם קלים ונוחים.

למשל, תוכלו לגבות את הקבצים במחשב בעזרת האפשרויות הבאות:

דיסק און קי – אחת הדרכים היותר קלות לגיבוי. מחברים את הדיסק און קי למחשב, מעתיקים לתוכו קבצים וכך המידע שלכם הופך להיות זול וזמין בכל מקום. הדיסק און קי יכול להגיע עד נפח של 64 ג'יגה בייט ויותר. נצלו זאת.

כונן אחסון חיצוני – בדרך כלל משתמשים בו לאחסון נפחים גדולים משל הדיסק און קי. כונן אחסון חיצוני מאפשר גיבוי של כל הדיסק הקשיח אשר במחשב. בימנו, הוא גם לא עולה כל כך הרבה כך שרבים בוחרים לרכוש אחד או שניים בנוסף לדיסק און קי.

גיבוי בענן ציבורי – כולל שירות גיבוי נוח במיוחד אשר נעשה דרך האינטנרט. גיבוי זה אינו מצריך שימוש במוצר אחסון חיצוני. שירות זה יכול להיות חינמי (אך בעל מגבלה של נפח אחסון) או עם עלות מסויימת, ואז הנפח אחסון שלכם יתרחב משמעותית. היתרון בענן ציבורי הוא לא מבוטל, משום שכך לא תצטרכו לדאוג שפתאום הכונן החיצוני שלכם יתקלקל או יילך לאיבוד. ובנוסף, תוכלו לגבות את הקבצים לא רק מהמחשב, אלא גם מכל מכשיר אחר כמו טאבלט או סמארטפון.

ענן פרטי – זהו פתרון יצירתי. בעזרת ענן פרטי תוכלו לחבר את הכונן הקשיח  היישר לרשת הביתית שלכם מה שיאפשר לכם להתחבר אליו מכל מקום שתרצו. כלומר, במקום שהקבצים שלכם ישמרו בשרת זר, הוא ישמר על שרת פרטי משלכם.

קיימים עוד סוגי גיבוי שונים אחרים שיכולים לשמש אתכם בעת הצורך. הבחירה בידכם. בהצלחה.