מגוון מצבות וסוגים של מצבה אבן במרכז

פטירתו של אדם קרוב היא כאב גדול, בין אם הוא היה מבוגר ובין אם הוא היה צעיר. עבור הקרובים לו היא דורשת תקופת התאוששות מסוימת בהתאם לקרבה,
אם כי יש כאלו שהפצע אצלם לא מגליד לעולם. עם המוות עצמו אין כבר מה לעשות אבל עם ההנצחה יש, ויש דרכים שונות להנציח אדם בשביל שאחרים יידעו מי הוא היה ואף יזכרו אותו.

אחת הדרכים היא באמצעות הקמת מצבה, מצבה שמבטאת את האהבה אל הנפטר והחשיבה עליו. לכל אדם יש זיכרון מהנפטר אבל הקרובים לו ביותר ובעיקר בני משפחה,
מבטאים את הרגשת הללו על האבן שהיא המצבה. אך מהו מגוון המצבות והסוגים? הנה כמה דברים שכדאי לדעת.
מצבהמצבה אבן

מצבות מסלעים

מגוון המצבות והסוגים מתייחס בעיקר לסוגי הסלעים. יש סלעים עם טקסטורות שונות, בצבעים ובגוונים שונים, בחוזק שונה ובכלל, כל סלע נראה אחרת מהשני.
זה מה שמייחד את המצבה כמובן שבמקביל לכיתוב שעליה. הסלעים הנפוצים מהם בונים מצבות הינם:

  • ערד
  • קונגלומרט
  • שוויץ
  • בזלת
  • זכוכית
  • בורדו
  • גבישי

ועוד סלעים רבים אחרים. אין ספק שהמגוון הרחב מאפשר בחירה ספציפית מאוד בשביל להנציח אל היקר לכם מכל.

מצבות בהזמנה אישית

מצבות מיוחדות יכולות להיות גם מצבות שמוזמנות באופן אישי.
אלו מצבות מסלעים שיכולים להגיע מכל העולם, סלעים שמזג האויר המקומי השפיע עליהם, סלעים בצורות שונות ובגדלים שונים וכמובן את הכיתוב שרוצים על הזמנה.
בונה מצבות יידע להתאים לכם את מה שאתם צריכים ויסייע לכם להגיע למצבה גם זו הנדירה ביותר כדי שתוכלו למלא את הרגש שלכם במה שאתם צריכים.

לבחור את סוג המצבה הנכון

רבים לא יודעים במה לבחור. יש להם את האפשרות הכלכלית כמעט לכל סוג של מצבה אבל מרוב הסוגים שיש הם לא יודעים מה הכי נכון להם.
אנשים כאלו צריכים סיוע של חברה שבונה מצבות אבן , כדי שזו תציג להם תיק עבודות ממנו הם יבחרו. תיק עבודות כזה צריך לכלול מגוון רחב של מצבות, צריך לכלול סוגים שונים של אבנים ורעיונות לכיתובים שונים. מדובר כמובן על עניין רגיל ואישי אבל אם בונה המצבות הוא איש מקצוע אמיתי, הוא יוכל בהחלט לסייע לכם בקבלת ההחלטה שלכם.

לא צריך להתפשר

אומנם מצבות הן ענין לא זול והן יכולות להגיע לאלפי שקלים רבים. אבל יש גם סוגים זולים יותר ויש מגוון רחב של אפשרויות, ולא צריך כמעט להתפשר.
כל מה שצריך הוא שבצד השני יהיה לא רק איש מקצוע אלא גם בן אדם, מי שיכול לסייע ולהתאים לתקציב את המצבה הרצויה ושהלקוח יהיה מרוצה.
חשוב לזכור שמצבה היא להמון שנים, וגם אם מוציאים קצת יותר מהמתוכנן, זו השקעה לטווח ארוך.