מדריך לבחירת טבעת אירוסין

אין הרבה רגעים מרגשים בחיי אדם כמו רגע הצעת הנישואין. לרוב הגבר הוא זה שייקח על עצמו את הצעת הנישואין, אך כיום יש גם נשים הרואות לנכון לקחת את המושכות לידיהן בנושא. אירוע הצעת הנישואין יכול להיות אירוע רב משתתפים בהפקה גרנדיוזית, או אירוע שקט ואינטימי בו משתתפים רק בני הזוג. בכל מקרה שיאו של האירוע מגיע ברגע בו נשלפת טבעת האירוסין, ונאמר המשפט המרגש "האם תינשאי לי". טבעת האירוסין היא חלק בלתי נפרד מהאירוע, ויש בה יכולת לסמל את סיומה של תקופה והתחלה של תקופה חדשה, רומנטית ומרגשת.

מדריך לבחירת טבעת אירוסין | בעלי מקצוע מומלצים

 

 

 

 

כיצד לבחור את הטבעת

בחירת טבעת אירוסין מושלמת כוללת בתוכה אתגר לא פשוט, אך בהחלט אפשרי לביצוע. כיום קיים שפע גדול ונרחב של טבעות אירוסין במגוון עיצובים וסגנונות, ולכן לא פשוט לבצע את הבחירה. על מנת להגדיל את הסיכוי כי הטבעת שתבחר עבור הכלה המיועדת, מומלץ לבחון את סגנון התכשיטים שהיא נוהגת לענוד. אם תצליח להתחקות אחר טעמה בתכשיטים, יגדלו הסיכויים שגם בחירת טבעת האירוסין תהיה לטעמה. יש לא מעט גברים אשר פונים לעזרתה של חברה טובה של הכלה המיועדת, ובאים איתה לרכוש את הטבעת. הדבר מקל מאוד ומסייע בבחירה הנכונה. יש נשים המעדיפות טבעות אירוסין יותר צנועות לעומת אחרות שיעדיפו טבעת גדולה ונוצצת. כמובן שיש להכניס למערך השיקולים גם את נושא התקציב.

התאמת מידת הטבעת

טבעות אירוסין קיימות במגוון מידות וגדלים, על מנת שיוכלו להתאים לנשים בעלות מבני אצבעות מגוונים. אם אתה מעוניין להפתיע את בת הזוג שלך, ולרכוש טבעת אירוסין בהפתעה, מומלץ כי תצטייד בטבעת שלה, על מנת שתוכל לדעת מה מידת טבעת האירוסין שתתאים לה. עבור טבעות מסוימות קיימת יכולת להרחיב או להקטין את הקיף הטבעת, אבל האלטרנטיבה הקלה יותר היא להגיע מראש עם טבעת במידה הנכונה.

מדריך לבחירת טבעת אירוסין | בעלי מקצוע מומלצים

 

 

 

 

טבעת משובצת יהלומים

בניגוד לטבעות נישואין, אשר על פי ההלכה צריכות להיות עשויות זהב ללא שילוב של יהלומים, בטבעות אירוסין קיימת גמישות הרבה יותר גדולה בנושא. הדבר מאפשר בחירה גדולה בין סוגי ם ועיצובים מרהיבים של טבעות. יש טבעות בהן משולב יהלום אחד במרכז הטבעת. טבעות אלו מכונות טבעות סוליטר. שם הטבעת נובע מהמילה סולו – יחיד. זוהי טבעת בעיצוב קלאסי, האהובה על מרבית הנשים. בטבעת זו הרכיב המשמעותי ביותר הוא היהלום, איכותו, גודלו וטיבו. לרוב היהלום יהיה משובץ על טבעת זהב יחסית דקה, כך שמרבית תשומת הלב תינתן ליהלום עצמו. בטבעת זו לא ישולבו יהלומים נוספים מלבד היהלום המרכזי. טבעות מסוג אחר הן טבעות זהב עליהן משובצים כמה יהלומים קטנים יותר. טבעות אלו יכולות להיות יותר עבות, ולכלול כמות משתנה של יהלומים, במגוון עיצובים רחב.

כיצד נבחנת איכות יהלום

ערכו של יהלום נמדד על פני 4 פרמטרים עיקריים – " C4"

  • צבע היהלום (color) – ככול שיהלום שקוף יותר כך ערכו עולה בהתאמה. צבע יהלום נמדד במידות D-Z, כאשר היהלום השקוף והאיכותי ביותר יהיה במידה D.
  • משקל היהלום (CARAT)- משקל היהלום נמדד על פי קראט. 1 קראט= 0.2 גרם.
  • ליטוש (cut) – על מנת שיהלום יגיע לצורתו הסופית, היפה והנוצצת, עליו לעבור תהליך ליטוש מקצועי. קיימת שיטת דירוג לרמת איכות הליטוש: Excellent הגבוה ביותר, ו- Fair הנמוך ביותר.
  • ניקיון (CLARITY) – איכות יהלום עולה בהתאם לרמת ניקיונו.

אצלנו בתכשיטי הנסיכה תוכל למצוא שפע של טבעות אירוסין בכל סגנון עיצוב ובכל תקציב.