מהו ריהוט משלים לבית

מהו ריהוט משלים לבית?

תכנון עיצוב סביבת המגורים לוקח בחשבון מגוון אלמנטים, מבחירת קו סגנוני כמו כפרי או מודרני דרך קומפוזיציה נכונה של רהיטים במרחב ועד אקססוריז' משלימים לרבות פריטי עיצוב תומכים,  מוצרי טקסטיל וקישוטים למיניהם.
בשנים האחרונות עלתה המודעות להשלמת עיצוב של כל חלל באמצעות ריהוט משלים. פריטים מעניינים המשלבים בין פרקטיות לאסתטיקה וביחד משיגים חוויית אירוח, ישיבה ומגורים נעימה ואיכותית יותר.
מה נחשב ריהוט משלים וכיצד תבחרו את פריטי הריהוט הללו ביחס לתנאי השטח והקונספט העיצובי?

שחקני החיזוק האולטימטיביים לסלון שלכם

לא על הספה לבדה. אחרי שקבעתם את הטון העיצובי באמצעות מערכת ישיבה דומיננטית, הגיע הזמן למלא את החלל בפריטי ישיבה נוספים שמוסיפים טאץ' סגנוני ופרקטיים בו זמנית. כמו למשל, כורסא מפנקת לישיבה או הדום שאידיאלי לרגליים אך מתפקד גם פרי סטנד בחלל. אפשר להוסיף גם שרפרפים דקורטיביים כנקודות חן במרחב המשמשים גם לישיבה בעת הצורך. ניתן לבחור את הפריטים בהתאמה הרמונית לתפאורה הכללית או להפך – לייצר קונטרסט מעניין על רקע הצבעוניות או הסגנון השולט. למשל, שרפרפי עץ יבלטו יותר בחלל מודרני אך יתמזגו היטב בחלל כפרי וכדומה.

כל מסדרון צריך ספסל

תחשבו לרגע על המבואה לבית, חלל הכניסה או על המסדרון הצר שמרגיש ריק בדרך לחדרים. אם השטח מאפשר זאת, מומלץ לרתום את החללים הקטנים האלה לטובת עיצוב ולייצר סוג של פינות חמד מפתיעות ברחבי הבית, בפתח הדירה או בפרוזדור ואפילו לצד גרם המדרגות אם זה בית פרטי, זאת באמצעות ספסלי ישיבה צרים מדוגמים עטופים ברכות כמו כרית ישיבה מרופדת קטיפה. כיום בולטים ספסלי עץ וספסלי אלומיניום לפי צו האופנה הנוכחי, קלילים ואווריריים, שמשתלבים נפלא עם כל עיצוב. כמו כן, ספסלי מתכת בהשראת חוץ למרות שהם מיועדים לטובת פנים וכן ספסלי אלון השואבים השראה מתרבות הפיקניקים ומביאים את החוץ לתוך הבית.

בפינת העבודה או בפינת הקריאה – שולחנות מעוצבים

אי אפשר לסיים את פרויקט עיצוב פינת העבודה הביתית או פינת קריאה נינוחה בלי שולחנות המוסיפים את הטוויסט החסר. שולחן עגול ששובר את הצורניות הבולטת של קווים ליניאריים ויוצר זרימה ודינאמיקה ומשתלב נהדר עם כורסה מהודרת אריסטוקרטית או שולחן עבודה סימטרי עם מדף או מגירה בצביון נקי ובגוונים בהירים המאירים את החלל.
חפשו פינות ריקות בבית או נישות ייעודיות לטובת ניצול החלל לצורך מקומות אחסון כמו מדפים מודולאריים, כונניות מעוצבות או שולחנות בגדלים שונים. אל תשכחו לבחון היטב את מידות החלל על מנת להתאים את השולחן הנכון לכל חדר וצורך. החליטו אם ללכת על גוונים כהים או בהירים בהתאם לטון העיצובי המבוקש. לפעמים יש רצון שהשולחן יתמזג עם הקיים ולעיתים – דווקא יבלוט למרחקים.

ומה עם חדר השינה וחדרי הילדים?

לאחר שבחרתם את המיטות, הארונות והפריטים המאסיביים בעלי הנוכחות הדומיננטית, הגיע תורם של הפופים. אלה הם פריטים מעוצבים שמהווים גם ישיבה אלטרנטיבית, מרבץ מעוצב שכיף לשקוע לתוכו ומצד שני, גם להשתמש בו כפריט עיצובי דקורטיבי בפני עצמו, כמו למשל, בחלוקת החלל או פשוט כנקודת חן על גבי השטיח. קיימים פופים בשלל צורות כאשר העגולים פופולאריים במיוחד וכן במבחר גוונים לפי העדפה, במידה ורוצים לחבר את צבע הפוף לצבע השטיח או להפך, שהפוף יבלוט על רקע השטיח הנבחר.

כמובן שבבחירת ריהוט משלים כמו כל פריט אחר לבית, חשוב להתייחס לאיכות הפריט, עמידות, טקסטורה וצבעוניות ולא להתפשר על סטנדרט גבוה של רהיטים שילוו אתכם למשך שנים.