מחלקה סיעודית המקום הכי רגיש לקשיש

רבים מאתנו מתחבטים בעניין הבחירה של דיור מוגן לקרוב משפחה, בדרך כלל בוחר הקשיש את ביתו החדש ע"פ הסביבה והקרבה למשפחה, כמובן שאיכות המתקן והפעילויות המתקיימות בו תופסות מקום חשוב בבחירה, אבל כאשר מדובר בקשיש סיעודי הדבר החשוב ביותר הוא אם יש מחלקה סיעודית הפועלת במקום, הטיפול בקשישים סיעודיים דורש יחס אחר, לא פעם אנחנו נתקלים באנשים שבעברם היו אנשי עשייה, עצמאים וחזקים, אך שבגרו והזדקנו התהפך המצב, היום בגילם המבוגר הם זקוקים לטיפול מיוחד והשגחה רפואית צמודה,  כאשר כזאת ניתן לקבל רק בבית דיור מוגן אשר פועלת בו מחלקה סיעודית מקצועית.

אז איך בוחרים מחלקה סיעודית מתאימה?

בחירה של מחלקה סיעודית צריכה להיות מותאמת לקשיש, קשיש אשר סובל מבעיות רפואיות עד חוסר תפקוד עצמאי חייב לשהות בדיור מוגן תחת השגחה רפואית צמודה, לא מספיק שקרוב משפחה או עובד זר יטפלו בו, קשיש חולה וחלש דורש טיפול ע"י רופאים, אחיות, פיזיותרפיסטים, עובדים סוציאליים ובעלי מקצוע מסורים ומקצועיים, אז איך בוחרים מחלקה סיעודית בסטנדרטים הרצויים?

ראשית איכות המתקן והגוף המפעיל אותו הם האורים והתומים כשבאים לקבל את ההחלטה, כאשר הגוף המפעיל את המתקן הוא קופת חולים ניתן יהיה להסיק במהרה כי הקשיש הסיעודי השוהה במחלקה יקבל טיפול רפואי מקצועי, אחרי הכול בקופת החולים מצויים כל אנשי המקצוע, הידע והמכשור הרפואי הדרושים לטיפול ראוי בקשיש. מהטיפולים הזמינים ביותר של רופאים לרפואת משפחה ואחיות המתמחים בטיפול באוכלוסייה מבוגרת בשגרה עד רופאים המומחים למחלות וטיפול ספציפי במקרים מיוחדים.

לא פעם נדרשות חוות דעת נוספות על טיפול מסוים כאשר אלה נמצאים תחת קורת גג אחת יכולה המשפחה להיות סמוכה ובטוחה שהקשיש יקבל את הטיפול תחת קורת גג אחת ללא סיבוכים והתרוצצויות בין רופאים, מכונים ובעלי מקצוע שונים, לכן מגיוון השירותים הרחב הניתן תחת הטיפול הסיעודי בבית הדיור המוגן הוא החשוב ביותר.

לא רק המשאבים הרפואיים אלה גם איכות המטפלים

מחלקה סיעודית זה לא רק רופאים ואחיות, זה גם לא הציוד החדיש או המתקן המשוכלל, זה גם הכבוד לקשיש, ההבנה שהאיש המבוגר והחלש שלא מסוגל לתפקד בעצמו הוא אדם שיש לו כבוד, משפחה ועבר, לכן מחלקה שיודעת גם לטפל כראוי בקשישים וגם לשמור על כבודם היא מחלקה סיעודית ראויה.