מכשירי שמיעה

מכשירי שמיעה משדרגים את איכות החיים בכל גיל

כאשר השמיעה נחלשת יש צורך לבדוק האם יש צורך להצטייד במכשיר שמיעה להגברתה. אין ספק כי פגיעה בכושר השמיעה היא פגיעה ישירה באיכות החיים. הקושי לשמוע דברים מקשה מאוד על התקשורת. ממי ששמעתם נחלשת נמענת חוויה שהקול הוא ממהותה. אנחנו מוקפים קולות, רעשי רקע, דיבורים, מוזיקה. הצלילים הם חלק בלתי נפרד מהחיים.

אין ספק כי מכשירי שמיעה משדרגים בעיקר את חייהם של אנשים מבוגרים, אשר היחלשות השמיעה היא חלק טבעי ממהלך הזדקנותם. קיומם של מכשירי שמיעה קטנים, כמעט בלתי נראים, אבל איכותיים ביותר אינה מצדיקה ויתור עליהם משום בחינה, במיוחד כאשר כמעט לא ניתן להבחין בהם, כשהם תחובים בתוך האוזן או מותקנים, מוצנעים, מאחוריה.

מכשירי שמיעה

לפני שקונים מכשיר שמיעה, הולכים לבדיקה

אם גם אתם סובלים מקשיים בשמיעה, לפני שרצים לקנות מכשיר לעזרה, יש לעבור בדיקה שתוכל לסייע בהמשך ברכישה של ציוד העזר המתאים לרמת הבעיה. בדיקות שמיעה ניתן לעבור גם במעבדות שמיעה מוכרות וגם אצל רופאים בקופות החולים השונות. לא חשוב מה גיל הסובל מקשיי השמיעה, כיום ישנם פתרונות לכל הגילאים באוכלוסיה. כבר לא צריך להיות שונים מ"השומעים" עם שלל האביזרים המוצעים למטופלים, מכשירים קטנים שיכולים לסייע בשמיעה כמו גדולים.

לאחר פנייה לרופא המשפחה וכאשר בידינו הפנייה לקליניקה הקרובה אפשר לגשת לבדיקה, לראות את תוצאותיה ובהתאם לפעול ולבחור את מכשיר השמיעה. מומלץ לפעול בהתאם להוראות \ המלצות הרופאים על מנת להצליח להתאים את אביזר העזר שהכי מתאים לכם למבנה האוזן.

היכן רוכשים מכשירי שמיעה?

חשוב ומומלץ לרכוש מכשירי שמיעה במכון ייעודי המתמחה בתחום זה. (חשוב שהמכון יוכר על ידי קופות החולים וחברות הביטוח כדי לקבל החזרים והשתתפות). חשוב לוודא כי יש במכון קילנאי תקשורת מקצועי, מגוון מכשירים על מנת לבחור מתוכם את המתאים ביותר. חשוב לוודא כי יש במכון מעבדת שירות התומכת בלקוחותיו ונותנת מענה מהיר לכל בעיה במכשיר. ניתן לקבל המלצות מרופאים שמכירים גורמים נוספים שיכולים לספק מכשיר שמיעה באיכות טובה.

לסיכום – אין כל סיבה וכל הצדקה לסבול מקשיי שמיעה בימינו אנו. בכל גיל ניתן לשפר ולשדרג את איכות השמיעה הודות לשימוש במכשירי שמיעה מתקדמים המאפשרים זאת, וייעודיים למטרה זו. בשוק המכשור והציוד הרפואי ניתן למצוא כיום מכשירים שנועדו לסייע בבעיות שמיעה בדרגות שונות, הבחירה היא מגוונת ומיטב המותגים מוצעים לקהל הרחב גם בישראל.