מנשאי מים – פריט חובה לספורט וטיולים

מנשאי מים

מנשאי מים הם המצאה מוכרת יחסית של העשור האחרון ומשמשים כיום בעיקר ספורטאים, אך לא רק. מנשאי מים הם תיקי גב מיוחדים עשויים בדים אווריריים, אשר בהם ישנם תאים ייעודיים לשקיות שתייה רב פעמיות בנפחים שונים (ניתן להשיג בנפח 2 ליטר, 3 ליטר וכד'). אל התיק מחוברת צינורית שתיה אשר מגיעה אל פיו של המשתמש ומאפשרת לו לשתות מים תוך כדי פעילות. מנשאי מים מעוצבים כך שיהיו נוחים במיוחד על הגב, שכן הם מיועדים לנשיאה גם למשך זמן רב ותוך כדי מגוון פעילויות. מנשאי מים משמשים גם כתיקים, כאשר יש להם עוד תאים נוספים לאחסון של חפצים אישיים.

מנשאי מים לספורטלמי מומלץ?

לכולם. זהו פריט שכדאי שיהיה לכל משפחה בבית, גם אם לא מדובר במשפחת ספורטאים. מנשאי מים אלו הם באמת פתרון מצוין למגוון רחב ביותר של מצבים. מעבר לשימוש בספורט- ריצות, הליכות וספורט אקסטרים- יש למנשאי מים עוד שימושים רבים: לטיולים משפחתיים או טיולי בית ספר של הילדים, לטיולי אופניים, הליכה במושב או בעיר וכדומה. אנו רגילים להסתובב עם בקבוקי שתייה כדי לשמור שלא נתייבש, להרוות את הצמא שלנו. אך בקבוקים אלו לא מכילים בתוכם מקום לשתייה מרובה, ואם אנו חפצים בכמות גדולה יותר של שתייה זמינה, למשל 3 ליטר מים, אנו נאלצים להסתובב עם בקבוקים גדולים ומסורבלים. שקיות השתייה בתוך מנשא מים מורידות את המעמסה של המשקל, מאחר והמים יושבים על הגב שלנו ולא נסחבים ידנית. המים גם יושבים בצורה נוחה על הגב ולא בבקבוקים עגולים שמרגישים כמו משקולות. באופן זה, כאשר אנו יוצאים מהבית לספורט או לפעילות חוץ כלשהי, אנו לא חוששים לקחת עמנו כמות מים מספקת.

יש כל כך הרבה, מה כדאי?

ישנן חברות רבות, חלקן טובות יותר, חלקן פחות. מומלץ לבחור מנשא מים של חברת GEIGERRIG, המייצרת מנשאי מים איכותיים במבחר דגמים ואותם משווקת חברת אינספייר. הייחוד שלהם הוא מערכת להגברת לחץ על שקית השתייה, כך שגובר הלחץ גם בצינורית והמים מותזים ישירות לפה, ללא צורך לגעת עם הפה בפיה. באופן זה, יכולים לשתות אנשים רבים מאותה צינורית, לחלוק את המים, מבלי לחשוש מהעברת הצינורית מפה לפה.