מקור המלגזה

מלגזה

היא יכולה להרים מאות של קילוגרמים והיא בדרך כלל בשימוש בשילוב של משטחי הרמה. היא נמצאת בשימוש רב בתעשייה ואפשר לראות אותה בכל מקום בו צריך להרים ולשנע סחורה כמו בסופרים, במחסנים, בחנויות רהיטים, בנמלים ובמפעלים שונים. המלגזה היא כלי עבודה משמעותי מאוד ויש עסקים שלא יכולים בלעדיה, אבל מהו מקור המלגזה? מתי היא הומצאה ועל ידי מיד? הנה קצת מדע שעשוי לעניין אתכם.

תחילת הדרך

מקור המלגזה הוא בשנת 1917, כן, כבר למעלה ממאה שנים היא קיימת. היא הומצאה על ידי חברה שייצרה תמסורות, חברה שחיפשה פתרון לשינוע למרחקים קצרים של חלקים וכלים כבדים כמו גם חלפים. מאז ועד היום הומצאו סוגים שונים של מלגזות, בגדלים שונים ועם יכולות משתנות.

בטיחות כשעובדים על מלגזה 

מלגזה היא אם כן כלי עבודה משמעותי שמרים משקלים כבדים וככזו, היא צריכה להיות עם בטיחות מקסימלית. מלגזות מדורגות על פי העומס המקסימלי אותו הן יכולות לשאת ועל פי מרכז העומס הקדמי, ויש עליהן שלט קטן של היצרן שמספק את הנתונים הללו וצריך להקפיד עליהם. יש לה היגוי בגלגלים האחוריים מה שמאפשר לה כושר תמרון רחב לייעול העבודה וצריך ניסיון רב בשביל להפעיל אותה בצורה נכונה ובעיקר בצורה בטיחותית.
מלגזהמלגזה

מאפייני מלגזה נוספים

 מלגזה היא אם כן כלי עבודה להרמת ושינוע משאות כבדים וככזו, היא מאופיינת ביכולת העמסה של בין 1 ל-5 טונות. למפעיל המלגזה יש יכולת לשלוט לא רק על הנמכת והעלאת הזרועות אלא גם עלה השיפוע של הזרועות כך שהוא יכול לפעול גם במישור לא מאוזן. יש מלגזות שיש בהן חלקי אחיזה לטיפול בחביות, מלגזות שמאפשרות שליטה בצבתים.

מלגזה היא כלי עבודה קריטי לטיפול בסחורות, ויש לה יתרונות רבים. היא מאפשרת לשנע במהירות לטווחים קצרים במקומות פתוחים או סגורים, והיא הופכת את סידור הסחורה לקל ופשוט. יש מלגזות שמופעלות באמצעות חשמל, דלק או גז והן מאפשרות לעבוד בגבהים שונים כך שאפשר לפרוק ולשלוח במהירות רבה. אין ספק שמלגזות שינו את פני התעשייה ומאז שהומצאו ועד היום הן תרמו רבות.