גילוי נזילות עם מיכשור מיוחד

בדיקת נזילות עם מכשירים מיוחדים

הופיע כתם רטיבות על הקיר? אין לך ניסיון ומפחד לעזות נזק בעל הדירה כדי למצוא את המיקום? לשבור קירות ורצפה זה לא הפתרון המומלץ, וזאת גם אחת הסיבות שאנשים דוחים את הטיפול בנזילה. היום כבר לא דוחים או מחכים. בדיקת נזילות היום לא מתבצעת כמו פעם, עם פטיש על כל הצנרת עד שמוצאים את המיקום. היום יש מערכות משוכללות לחפש את הנזילה, מומחים רבים בתחום כבר מחזיקים במכשירים כאלה. איך זה נעשה ולמי לפנות?

גילוי נזילות עם מיכשור מיוחד | בעלי מקצוע מומלצים

לפני שנתחיל, למה נזילות הוא גורם לבעיות?

לפני שנמליץ לכם אל מומחה בנושא, ניקח את הזמן להסביר למה נזילות הן מקור לבעיות בבית. נכון, נזילה לא טפיל לכם את הבית או את הדירה אחרי שנייה, או תגרום לכם שהתקרה טיפול לכם בראש. קודם כל הקיר צריך לספוג מים בצורה אדירה כדי שזה יקרה, וכאשר זה קורה זה מחליש אותה. עם זאת, אבל אם הנושא לא מטופל בזמן אתם עלולים להגיע למצב הזה. לפני שהכול נופל, נזילות גורמות לכתמים וקילופים בתקרה וקירות אשר נותן מראה מוזנח בתוך הבית ומשם נובעים כל הבעיות של עובש ופטריות בקירות – שכאן לפני הנופל לכם משהו בראש מדובר בבעיות בריאות ולכן טיפול הבעיה במהירות חשובה כאן, לראות למומחה זאת האופציה הכי מהירה שיש לכם.

איך מתבצעת הבדיקה?

חשוב לדעת שבדיקות נזילות עלולות לקחת יותר משעה אחת. זה כמו עבודה של חקירה. כאשר רואים סימנים במקום מיוחד לא בהכרח אומר שהבעיה נמצאת שם. למומחה חייב להיות את הידע להבדיל בגורמים: שבר או בדק במקום מסויים בצנרת או מים המגיעים ממקור חיצוני – למשל מים מגשם שמחלחל עד לתוך הבית ונתקע שם, או צינור מזגן תקול. איש מקצוע מביא איתו את הציוד החדית והטוב ביותר כדי לגלות זאת במהירות. הבדיקה מתחילה באזור הרטיבות ומשם המכשיר מוביל אותו למקור הבעיה. מדובר על מצלמה תרמית. המצלמה התרמית ממפה את האזור המצולם על פי הבדלי טמפרטורה. האזורים שמופיעים באדום או כתום הם האזורים החמים והאזורים הכחולים הם המים הקרים. כאשר ישנו אזור משמעותי הצבוע בכחול הדבר יכול להצביע על מקור הנזילה.

שלב הבא מתבטא בלהתמקד יותר באזור המדובר. אם יש בעיות בתוך הצנרת, מכניסים מצלמה זעירה בעלת סיב אופטי בתוך הצינור שנראה שבור וכך רואים תמונה של הצינור מבפנים. ככה אנחנו רואים את הסדק, מחדירים חומר אשר סותם את הצינור ובעזרת המצלמה אנחנו מוודים שהחומר הגיע למקום המדויק, ממש כמו רופא שמטפל בניתוח של עורק. חשוב לפנות לאיש מקצוע מומחה בתחום גילוי נזילות ולא לכל אחד.