סוגי קייטרינג לאירוע עסקי

סוגי קייטרינג לאירוע עסקי

אירוע עסקי מהווה את ההזדמנות האולטימטיבית להרשים את קהל הלקוחות, השותפים העסקיים או ספונסרים פוטנציאליים באירוע מוקפד המעביר את המסר. חלק בלתי נפרד מההצלחה טמון בחוויה הגסטרונומית המשדרגת ומעצימה את ההנאה.
חשוב מאוד לפנות לחברת קייטרינג מקצועית המנוסה באירועים עסקיים מסוגים שונים על מנת שתתפור לכם אירוע בסטנדרט הגבוה ביותר.
כדאי גם להבחין בהבדלים הטמונים בין קייטרינג לאירוע אישי ואירוע עסקי, כשבאירוע עסקי הכמות של המנות לרוב גבוהה יותר של המנות בשל מספר המשתתפים, במיוחד אם מדובר בכנס או השקה רבת מוזמנים וכמובן שהרצון להרשים ולייצר חוויה מוקפדת במיוחד כמו גם בחירת המנות שונה, כשהמטעמים באירוע עסקי מותאמים יותר למינגלינג ונטוורקינג.

כיצד תפיקו אירוע מוצלח עם הקייטרינג הנכון, גיבוש התפריט האולטימטיבי והחוויה המשובחת ביותר? טיפים שיעזרו לכם במשימה.

סגנון שעובד בשבילכם

בשלב הראשון, חשוב להבין מהי כמות המשתתפים על מנת להחליט על כמות המנות הנדרשת ולהבין גם מה הפורמט הנכון לאירוע שלכם. למשל, כשמדובר באירוע עסקי רב משתתפים לרוב האופציה הטובה ביותר תהיה ללכת על דוכני מזון אותם ניתן לפזר ברחבי אולם או גן האירועים על מנת ליצור דינאמיקה וזרימה באירוע בעוד באירועי בוטיק עסקיים ההעדפה אולי תהיה בשלב הסעודה המרכזית לערוך שולחנות ולהגיש את המנות ישירות לשולחן, לאחר שכל מוזמן בחר מתוך תפריט או מתוך האופציות שמוצעות לו בתפריט סגור מראש.
בשלב השני, כדאי להחליט באיזה סגנון קולינרי לבחור – האם אירוע חלבי או בשרי ולפי זה לפנות לקייטרינג המציע חלבי או קייטרינג בשרי שמתאים לאירוע עסקי. כדאי לשקול האם זה יהיה תפריט בצביון של מטבח מסוים דוגמת מטבח ים תיכוני, איטלקי, יווני, אולי בכלל אסיאתי ואולי ההעדפה תהיה להציע אוכל בריאותי. כשיש קונספט גסטרונומי ברור קל יותר לגבש תפריט המורכב ממנות שיוגשו לאורך האירוע, משלב הפתיחים דרך העיקריות ועד הקינוחים.
כדאי להתחשב גם במגוון רחב של טעמים, כשיש אנשים שההעדפה הטבעית שלהם היא לאוכל מלוח בעוד אחרים מחפשים את החמוץ ואחרים את המתוק או החריף וכדאי גם להתחשב ברגישויות למזון כמו רגישות לגלוטן וכן בצמחונים ובטבעונים ולהציע אלטרנטיבות טעימות גם עבורם.

במינגלינג או בישיבה?

תמהיל האירוע העסקי אף הוא משפיע על סוג המנות שישתלבו בסופו של דבר בתפריט בין אם יוגשו לשולחן או יוצגו בעמדות מעוצבות. אם האירוע הוא בעיקר בסגנון מינגלינג, סוג של מסיבת קוקטייל והמוזמנים מסתובבים ויוצרים אינטראקציה תוך כדי תנועה, ההעדפה תהיה למנות שקל להחזיק ביד כמו טורטיות למיניהן או פינג פוד או מנות בצלחות קטנות בעוד אם האירוע מתקדם לכיוון של ישיבה מסודרת, ניתן יהיה לערוך שולחנות ולהציע מנות שמאפשרות אכילה בישיבה.
כנ"ל לגבי הטיימינג של האירוע בבחירת מנות חורפיות או קיציות קלילות ואווריריות יותר וכן מנות שלא מכבידות על האורחים, על מנת שיוכלו ליהנות מהאירוע ולעשות עסקים או להמשיך בנטוורקינג בלי תחושת עייפות. אם האירוע בשעות הבוקר ניתן לבחור קייטרינג ארוחת בוקר שיציע בראנץ' מרשים בעוד קייטרינג לאירוע ערב יציע מנות שמותאמות לרוח האירוע בשעות המאוחרות.
הפרזנטציה עצמה בעלת חשיבות רבה במיוחד באירועים עסקיים וקייטרינג לאירוע עסקי ישים דגש על בחירת מנות מסוגננות, כלי דקורטיביים, הגשה מעוצבת שעושה חשק ומעוררת תיאבון כאשר אפשר גם לעטוף את העמדות ולקשט אותן לפי השפה החזותית והמיתוג של האירוע.

באירועים עסקיים פונים למומחים
חשוב לבחור חברת קייטרינג בעלת ניסיון ומומחיות באירועים עסקיים, שמעסיקה צוות מיומן ומקצועי ותדע לעצב עבורכם את התפריט האידיאלי לפי הצרכים של האירוע והלוקיישן הנבחר, קהל המשתתפים, משך האירוע והעדפות תזונתיות להשגת תוצאה מרשימה במיוחד.