סלעים לעיצוב הגינה

בשנים האחרונות, יש נטייה לנצל בצורה הכי טובה את הגינה של הבית. לפעמים, יהיה זה עם בריכה, ולפעמים עם גינת נוי יפה. מכל שטח כלשהוא בכל גודל, אפשר לעשות גינת נוי יפה. דרך נהדרת לקחת שטח ולהכין ממנו גינת נוי, היא באמצעות שימוש עם סלעים לעיצוב הגינה.

ישנם דרכים פשוטות ליצור גינה יפה מאפס:

טוף

גם אם שטח החצר הנוכחי שלך, כרגע שדה קוצים יבש, אפשר להכין ממנו גן עדן. הדרכים הם: שתילת צמחי נוי יפים ביותר, עיטור חלק משטח הגינה באבני חצץ או טוף, חפירת שטח לבריכת נוי, והוספת סלעים. בדרך זו, הגינה תיראה לכם טיפ טוף. אין ספק, שהכשרת הגינה דורשת עבודה של יכוש עשבים, הכנת השטח, עידור, זריעה ושתילה. חשוב מאוד, לדאוג למערכת השקייה איכותית. דרך טובה לגדר ולעטר את הגינה בצורה טבעית, היא על ידי הוספת סלעים לעיצוב הגינה. כך הגינה תיראה פינה טבעית.

היכן כדאי להוסיף את הסלעים:

התשובה לשאלה זו, תלויה בגודל השטח של הגינה. כאשר שטח הגינה גדול, מומלץ להוסיף סלעים לעיצוב הגינה כבתור פינת ישיבה. אולם, כאשר שטח הגינה קטן, לא כדאי לתפוס את השטח בשביל פינת ישיבה מסלעים, אלו כדאי שהסלעים ישמשו כגדר טבעית לגינה.

האם כדאי לצבוע את הסלעים?

כלל הברזל, הוא שבדרך כלל סלעים לעיצוב הגינה, צריכות להיות בצבע טבעי. אולם, לפעמים אפשר במידת הצורך להוסיף צבע, בצורה שתהיה השלמה לטבע, ולא כניגוד. למשל: אפשר לצייר ציור על גדר סלעים. אם לגינה יש אבני בזלת צבעוניות, אפשר לצבוע את הסלעים בצבעים הקשורים לטבע, כמו: חום, ירוק, תכלת.

חשוב להרגיש טבעי:

הצבע הטבעי של הסלע, יוצר את המראה הטבעי, ואת התחושה הטבעית אותה אנו רוצים שיהיה לנו בגינה. צריך לזכור, שלמעשה המטרה של הגינה, היא לתת תחושה של טבע בתוך העיר הגדולה, ובתוך עולם הצוויליזציה. לכן, המראה של הסלע, נותן לנו תחושה טבעית. המטרה היא, לשבת על הסלע בגינה, להסתכל בצמחייה מסביב, ולהרגיש שאנחנו לא בגינה בתוך העיר, אלא בחורשה טבעית מחוץ לעיר.