ספרינקלרים – חובה לכל עסק

בבתי עסק רבים כיום מותקנים ספרינקלרים, וראשית נבין מה זה בדיוק אומר

כשאתם מתכננים את בית העסק שלכם, אחד הדברים החשובים ביותר שאתם צריכים לדאוג להם הוא בטיחות. הבטיחות היא צורך נרחב שחשוב לתכנן עבורו מערכות רבות ולבצע את העבודה בצורה הנכונה ביותר, בכדי להבטיח שכל עובד ועובד, מרגע כניסתם לבית העסק שלכם, יהיו בטוחים ונמצאים בסביבה ששומרת עליהם, גם כאשר מדובר בסביבה שהאיומים עליה הם לא רבים כמו סביבה משרדית. אחת המשמעויות הרלוונטיות ביותר בתחום זה היא בטיחות אש, כאשר ספרינקלרים הם מערכת שתפקידה לתת מענה לאיום זה. ספרינקלר הוא, למעשה, מתז – מכשיר קטן שמחובר לתשתית מים עילית, וכאשר הוא מופעל הוא מתיז מים לכל עבר במהירות גבוהה ובטיפות קטנות יחסית. ספרינקלר אף פעם לא מותקן בפני עצמו, ותמיד מהווה חלק ממערכת ומתשתית גדולה יותר, כאשר בדרך כלל בבית העסק הם מותקנים שתי וערב ומהווים מענה איכותי עבור סכנת אש מידית.

ספרינקלרים

מה המטרה של הספרינקלרים, כיצד הם עובדים, וכיצד הם ממזערים נזקים בעסק שלכם?

  • מה המטרה שלהם? המטרה של הספרינקלרים, כפי שבוודאי כבר הבנתם, היא לתת מענה מידי במצב של דליקה או של שריפה ממש. במצבים שכאלה, בעיקר בסביבה משרדית שופעת נייר אם כי גם בכל בית עסק אחר, גם התלקחות קטנה יכולה להוות סכנת חיים מידית עבור כל הנוגעים בדבר, ויש לתת לכך מענה מידי ככל הניתן. הדרך הנכונה לעשות זאת היא באמצעות מערכת אוטומטית שמשתלטת על האש במהירות, וזוהי למעשה המערכת עליה אנחנו מדברים. הספרינקלרים ייכנסו לפעולה ברגע שבו מערכת גילוי האש תודלק, והם יתיזו במהירות את טיפותיהם במרחב בכדי לוודא שמגיעים לכיבוי מהיר ולשליטה על האש במינימום סכנה.
  • כיצד הם ממזערים נזקים? הסיבה שבגללה הספרינקלרים הם כלי יעיל מאוד למזעור נזקים של שריפה ושל אש היא כפולה. מצד אחד, הם מצמצמים את נזקי האש עצמה משום שבמרבית המקרים הם משתלטים עליה עוד לפני שהיא הופכת לסכנת חיים ולפגיעה קריטית ברכוש. מעבר לכך, הם ממזערים גם נזקי רטיבות – במקום מערכות כיבוי של צינורות מים וקצף, שמשביתות הלכה למעשה כל מכשיר וכלי שאיתו הן באות במגע, הספרינקלרים מתיזים טיפות של מים, שבמקרים רבים לא חודרות את מכשירי החשמל ולא גורמות לנזק מלבד רטיבות בסיסית – וכך השיקום של מרחב העבודה לאחר השריפה הוא מהיר הרבה יותר.

השקיעו במערכת כיבוי אש איכותיות ואוטומטיות בעסק שלכם – זוהי השקעה חשובה ביותר

בכל מקרה, אתם צריכים להשקיע במערכות איכותיות של גילוי אש ושל כיבוי אש, ובמענה אוטומטי של ספרינקלרים מרגע גילוי האש בכדי להבטיח את הדבר הבסיסי ביותר – שכאשר ישנה סכנת אש בבית העסק שלכם, אתם יודעים להתמודד איתה בצורה המהירה והיעילה ביותר, ולהבטיח את הבטיחות שלכם ושל העובדים שלכם.