עורך דין רשלנות רפואית – סוג ההתמחות ולמה לשים לב

אדם מן היישוב שנזקק לטיפול רפואי מצפה לפגוש רופאים ואנשי צוות שיטפלו בו באחריות, בנאמנות, באופן הנכון ביותר. אך לא תמיד, כך מסתבר, פועלים מרכזים רפואיים באופן התואם את נסיבות המקרה. לפעמים, גם טיפולים פשוטים יחסית מסתיימים בצורה בהחלט לא טובה. כאשר אתם סבורים כי טופלתם שלא כהלכה, כאשר אתם סובלים מהחמרה של מצב רפואי או שטופלתם באופן שגוי, לא ניתן להתמודד עם המצב ללא עזרה. באמצעות עורך דין רשלנות רפואית ניתן לדעת מה בדיוק צריך לעשות, איך לפעול וכיצד לטפל במצב מהבחינה המשפטית.

מתי מתקיימת רשלנות?

עורכי דין המתמחים ברשלנות רפואית יודעים לומר כי לא בכל פעם שבה מטופל סבור כי נהגו כלפיו ברשלנות זה אכן היה המצב. רפואה איננה נגרות או זגגות. לא תמיד תוצאותיו של טיפול רפואי ידועות מראש ולא כל תקלה שהתגלתה בסופו של דבר מעידה על רשלנות או טעות שניתן היה למנוע. כיצד ניתן לדעת באמת אם נפלתם קורבן לרשלנות פושעת? כיצד ניתן לדעת שנהגו בכם באופן שגוי, שלא על פי המתבקש לפי הנסיבות? עורך דין רשלנות רפואית יוכל לבדוק ביחד אתכם האם לאור העובדות הקיימות קיימת סבירות גבוהה שמדובר ברשלנות. במידה וכך המצב, עוד לפני הגשת תביעה הנושא מועבר לעיונם של מומחים מקצועיים.

בדיקת מכלול הנסיבות

עורך דין רשלנות רפואית

אף הגשת תביעה בנושאי רשלנות רפואית לא תצא אל הפועל לפני שמומחים בכירים, בעלי ידע רפואי מקיף, יבדקו היטב את מכלול הנסיבות. בדיקה מכלול הנסיבות תיעשה בכמה דרכים. ראשית, הנפגע, החולה או בני משפחתו יתבקשו לספר על המקרה בקווים כללים. לאחר מכן, יתבצע איסוף של כמה שיותר תעודות רפואיות, מסמכים ועובדות שיעידו באופן אובייקטיבי על מצב החולה לפני הטיפול, במהלכו וגם אחריו. יתכן שהנפגע יעבור בדיקות לאבחון מצבו.

אם למשל, מתגלה כי בתיק הרפואי של הנפגע היו נתונים מסוימים הרשומים שחור על גבי לבן אך רופא פעל בלא שלקח זאת בחשבון, הרי מדובר בהתרשלות. גם אם הרופא לא סיפר מבעוד מועד למטופל על כל ההשלכות האפשרויות של פרוצדורה רפואית, בהחלט יתכן שזוהי רשלנות.

פיצוי כספי לטובת הנפגעים

גורם רפואי שפעל ברשלנות עשוי להמשיך ולפעול באופן זה, אם לא תושמע בפניו קריאת השכמה. תביעה בגין רשלנות רפואית מחייבת את המערכת לביצוע בדק בית וריענון הנהלים. בנוסף וחשוב לא פחות, תביעה בגין רשלנות תעניק למטופלים שנפגעו פיצוי כספי שיאפשר להם להתמודד טוב יותר עם תוצאות ההתרשלות.