פתרונות הצללה לגינה

איך בוחרים פתרונות הצללה לגינה? מהן האפשרויות שיש לכם כאשר ניגשים לבחור פתרונות הצללה לגינה? בבמאמר זה ננסה לעענות על שאלות אלו ולספק מדע חשוב לגבי הצללה בגינה. ישנם פתרונות הצללה רבים וטובים אשר יכולים להתאים לגינה שלכם. בחירת פתרונות הצללה לגינה צריכה להיעשות בהתאם לצרכים שלכם, למיקום ולתקציב.

פרגולות מעץ

פרגולות מעץ מוסיפות מאוד למראה הגינה, יוקרתיות ובעלות מראה מטופח. ניתן לבנות פרגולות מעץ מסוגי עצים שונים ולשלב אותם עם במבוק, ועוד מגוון גדול של חומרים נוספים. פרגולות מעץ הן פתרון הצללה אפקטיבי ביותר, ברוב המקרים הן קלות לבנייה אך מחירן יקר באופן יחסי. לקבלת מראה יפה ומטופח במיוחד ניתן לשלב אלמנטים נוספים מעץ, ריהוט גינה, צמחים מטפסים ועוד.

פתרונות הצללה לגינה, סוכל זרועות
בתמונה: סוכך זרועות של חברת סככות נועה

רשת צל לגינה

פרישת רשת צל בגינה או בחצר היא פתרון הצללה זו, יעיל וקל לביצוע. רשת צל לגינה עשויה מחוטי פוליאתילן בצפיפות גבוהה, ניתן לרכוש רשת צל מותאמת אישית לכל לקוח או במידות קבועות. את רשת צל לגינה ניתן להסיר בעונת החורף ולהתקין מחדש בקלות ובמהירות כאשר הקיץ מתקרב.

שמשיות מעוצבות

שמשמיה היא פתרון הצללה אפקטיבי רק כשאר יש צורך בהצללת אזור קטן יחסית. כיום ניתן לרכוש שמשיות גדולות, מעוצבות במגוון סגנונות אשר נפתחות ונסגרות בקלות. היתרון של השימשיה הוא בניידות שלה – ניתן להציב אותה בכל מקום בחצר, לפתוח ולסגור ולפעמים אף לשלוט ברמת הפתיחה שלה ולהשתמש רק בחלקה.

פתרונות הצללה לגינה, פרגולה מעץ
פרגולה מעץ

סוכך זרועות

סוכך זרועות הוא פתרון הצללה אשר עשוי מזרועות אלומיניום בשילוב בד. ניתן לשלוט בפתיחה ובסגירה שלו והוא מציע הצללה מעוצבת ויפה אך הוא חייב להיות מקובע לקיר כלומר אינו מתאים להצללת שטחים נרחבים בגינה או בחצר. ישנם סוגים נוספים של סוככים אשר יכולים להתאים והדבר תלוי באזור שבו רוצים ליצור הצללה ובמבנה עצמו.

עצי צל

בכדי ליצור הצללה בגינה ובאותה ההזדמנות לעצב אותה ולמלא אותה בצמחיה תוכלו לעשות זאת באמצעות עצי צל. עצי צל הם עצים רחבים או גבוהים אשר יכולים לספק לכם פתרון הצללה טוב מאוד בעונת הקיץ. תוכלו לבחור עצים אשר יתאימו לאזור שברצונכם להצל ולהתאים את הגובה שלהם לגינה או למבנה הקיים. שתילת עצי צל גדולים תעניק לכם פתרון נפלא ליצירת צל וגם תתרום לתחושת הפרטיות שלכם. עצי צל דורשים תחזוקה בסיסית שוטפת כמו השקיה וכמובן גם גיזום עצים על ידי גנן או חברה המתמחה בכך.

פתרונות הצללה לגינה – מה חשוב לזכור

כל אחד מהפתרונות הללו יצור אצלכם בגינה שטח מוצל ונעים לבלות בו את ימי הקיץ החמים. בחירת פתרון הצללה לגינה צריכה להיעשות בהתאם לצרכים שלכם, לתקציב ולרמת התחזוקה וההשקעה שנדרשים בהתאם לאפשרות שנבחרה. פרגולות שהן פתרון יקר יחסית דורשות תחזוקה מעטה לעומת עצי צל אשר דורשים טיפול תמידי ומים, סוככים הם מעוצבים ויפעים אך אינם עמידים בפני גשמים וכן הלאה. לכן חשוב לדעת מהם הצרכים שלכם כבר בתחילת התהליך.