צולחים את משימת רכישת והתקנת הטפטים

כולנו, בין אם מדובר על בעלי נכסים או על שוכרי דירות, רוצים לשפר את איכות החיים ולחיות בבית או דירה מעוצבים ונעימים למחייה. עבור השוכרים או הדיירים, מדובר בסביבת מחייה נעימה ומעוצבת ועבור בעלי הנכסים מדובר בדרכי השבחת הנכס ויכולת להניב רווחים גבוהים יותר. אחת הדרכים המעולות לשפר את מראה הקירות בנכס, ואין זה משנה על איזה קיר מדובר או מה גודלו, היא באמצעות הדבקת טפטים.

מי אתה הטפט?

הטפט הוא בעצם מדבקת קיר גדולה, המודבקת על גבי הקיר ומייצרת מראה חיצוני חדש. ישנם המון סוגי טפטים ואף יותר סגנונות עיצוב כך שכל אחת או אחד מאיתנו, יכולים לאתר את הטפט המתאים ביותר. מעבר להיצע הקיים, ניתן לייצר טפטים באופן מותאם מראש – מה שנקרא Custom Made.

טעויות שכדאי להימנע מהן

בין אם אתם מתכננים לרכוש טפטים בירושלים או טפטים בקריית שמונה, חשוב מאוד להקפיד על מספר כללי ברזל. הקפדה על כללים אלו, תעזור לצלוח את משימת רכישת הטפט והתקנתו;

  • גוון – כאשר בוחרים טפט, יש לבחון אותו עוד בחנות ליד קיר לבן. גוון הטפט סביר וירגיש כהה יותר בבית ולכן על מנת למנוע בחירה שגויה, בדקו את הגוון היטב.
  • כמות – כאשר רוכשים טפט יש להקפיד לרכוש את כמות הטפט המתאימה ולאף לקחת קצת רווח. הטעות השכיחה ביותר בה אנו נתקלים היא רכישת כמות קטנה מדיי של גלילי הטפט וזה יוצר מצב לא נעים בו הטפט, שנרכש אינו מכסה את כל הקיר.
  • עבודת הכנה – הטפט, אומנם נועד להסתיר את הקיר אך יש לבצע עבודת הכנה נכונה טרם הדבקתו של הטפט. באם מודבק טפט על הקיר, יש להורידו. באם הקיר דורש תיקונים או יש בו חורים, בצעו עבודת יישור קיר נכונה על מנת שאלו לא ישתקפו בטפט החדש או חלילה יצרו חורים בו.
  • חומר מקשר – טרם הדבקת הטפט, מומלץ מאוד לצבוע את הקיר בחומר מקשר הנקרא בונדרול. לאחר שזה התייבש, צבעו את הקיר בצבע אקרילי אשר הגוון שלו דומה לטפט המיועד.
התקנת הטפטים
התקנת הטפטים

לסיכום, בבואכם לרכוש טפטים ובמיוחד באם כוונתכם לבצע את ההדבקה לבד מבלי להסתייע בבעל מקצוע, הקפידו ללמוד היטב את אופי ההדבקה הנכון והמקצועי. הקפידו על בחירת הטפט הנכון ורכישת הכמות המתאימה. זכרו, הדבקה נכונה משמע שירות לשנים ארוכות יותר ומראה טבעי. אומנם מלאכת ההדבקה נדמית פשוטה אך היא מחייבת ידע וכלים מתאימים.