שירותי הדברה לבית

לפעמים, אנו סובלים מחרקים, והם הופכים למטרד. לפעמים מצליחים להתגבר על הבעיה בעזרת תרסיס, אולם לפעמים אין ברירה, אלא להזמין מדביר מקצועי. כאשר מזמינים הדברה לבית, חשוב לדעת כמה כללים חשובים. הקפדה על כללים אלו, חיונית עבור חיינו, החיים של ילדינו, ושמירה על הסביבה.

האם למדביר יש הסמכה ורישיון?

החוק במדינת ישראל, מחייב כל מדביר לעבור הכשרה בסיסית בתחום ההדברה, ולקבל רישיון מטעם מדינת ישראל לעבוד כמדביר. מדביר שעובד ללא רישיון, צפוי להיענש בצורה קשה כאשר ייתפס. לכן, כאשר אתם מחפשים הדברה לבית, עליכם לקחת רק מדביר עם הסמכה, ורישיון כתוב.

שירותי הדברה לבית
שירותי הדברה לבית

על המדביר לדווח לכם באיזה חומר הוא משתמש:

כשאתם רוצים לבצע הדברה לבית, אתם חייבים לדעת מהו חומר ההדברה בו משתמש המדביר. ישנם חומרים רבים שלא מסוכנים, אך ישנם גם חומרים הפולטים גזים רעילים, ומסוכנים לבני אדם. לכן, על המדביר לכתוב לכם באיזה חומר הוא משתמש, ולציין הנחיות מה לעשות במקרה של תופעות לוואי או הרעלה בעקבות הריסוס. מומלץ לכם לדעת עוד לפני ההדברה באיזה חומר משתמש המדביר, ולחפש מידע על חומר זה.

מומלץ לנסוע לחופשה לאחר ההדברה:

סביר להניח, שהמדביר השתמש בחומרים לא מסוכנים. אולם, לאחר ביצוע הדברה לבית, מומלץ להשאיר את הבית לכמה ימים עם החומר, ולצאת לנופש. מדוע? משום שלא מומלץ להיות בבית שיש בו את חומרי  הריסוס, כי החומרים לא תורמים לבריאות. לכן, אם נשארים בבית, יש לנקות את הבית מחומר הריסוס. לעומת זאת, אם נוסעים לחופש לאחר הריסוס, אפשר להשאיר את החומר לכמה ימים, ואז השפעת הריסוס תישאר לתקופה ארוכה.

חשוב לאוורר את הבית לאחר הריסוס:

חשוב מאוד, לאחר שסיימתם לבצע הדברה לבית, להשאיר את חלונות הבית פתוחים, כדי שייכנס אוויר חדש ונקי.

אגרוטל הדברות – חברה מקצועית ואמינה בניהולו של דני ייגר אגרונום, בעל ידע וניסיון של עשרות שנים בתחום ההדברה, חבר בארגון המדבירים בישראל, טלפון 1-800-666-600